امور کیفری

شکایت با موضوع سرقت مقرون به آزار گوشی موبایل، طلا و چک سفید امضا

شکایت با موضوع سرقت مقرون به آزار گوشی موبایل، طلا و چک سفید امضا

طبق مادۀ 652 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 اگر سرقت مقرون به آزار باشد، مرتکب به سه ماه تا ده سال زندان و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود.

منظور از سرقت مقرون به آزار، سرقتی است که مرتکب حین آن با استفاده از زور علاوه بر بردن مال موجب آزار قربانی هم بشود.

نمونه شایع سرقت مقرون به آزار نوعی سرقت است که بین مردم با عناوین زورگیری و خفت گیری شناخته می شود.

در سرقت مقرون به آزار معمولا سارقان از لحاظ نفرات یا قدرت بدنی بر قربانی برتری دارند یا اینکه از سلاح استفاده می کنند.

قربانیان سرقت به عنف معمولا زنان یا نوجوانان هستند که سارقان تصور می کنند قدرت دفاع کمتری دارند.

برای جلوگیری از بروز سرقت مقرون به آزار از تردد در مکان های خلوت یا ساعات ابتدای صبح یا نیمه شب خودداری کنید.

در موارد ضروری سعی کنید اشیائی مانند کیف دستی، گوشی موبایل، زیورآلات طلا و یا حتی بدل شبیه به طلا که ممکن است توجه سارقان را جلب کند همراه نداشته باشید یا طوری حمل کنید که دیده نشوند.

ماده ۶۵۲ – هر گاه سرقت مقرون به آزار باشد و یا سارق مسلح باشد به حبس از سه ماه تا ده سال و شلاق تا (۷۴) ضربه محکوم می‌شود و اگر‌جرحی نیز واقع شده باشد علاوه بر مجازات جرح به حداکثر مجازات مذکور در این ماده محکوم می‌گردد.

بیشتر بخوانید:

بسمه تعالی

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان طرقبه و شاندیز

با سلام

احتراما وکالتا از ناحیه موکل خانم ع. به استحضارعالی می رساند، مدتی قبل فردی به هویت م. با وعده کمک مالی اعتماد مشارالیها را جلب می‌کند و نهایتا وی به همراه فرد دیگری به هویت الف. در تاریخ … به شهر مشهد می آیند و موکل را به باغی در منطقه شاندیز مشهد دعوت می کنند، موکل با توجه به حضور خانم الف. در محل،  همان شب به قصد احوال پرسی به محل اقامت ایشان می رود، ولی متاسفانه م.  و الف. پس از ضرب و شتم و ارعاب وی گوشی تلفن همراه و اشیاء قیمتی همراهش از جمله یک برگ چک سفید امضا به شماره …  بانک قوامین شعبه … و مقداری زیورآلات طلا را از وی سرقت می کنند، و بعدا م. به عنف به او تجاوز می کند، نهایتا با التماس و درخواست زیاد موکل و نگرانی شدید او برای فرزند شیرخوارش که در منزل گذاشته بوده است، با تهدید و ارعاب زیاد وی را حدود نیمه شب رها می کنند.

پیش از این شکایتی دایر بر تجاوز به عنف و سرقت و تهدید علیه مشتکی عنهما طرح شده است که در شعبه 4 دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی در حال رسیدگی است، با این حال با توجه به اعلام دادگاه مذکور مبنی بر خروج رسیدگی به شکایات در مورد سرقت و تهدید از صلاحیت آن دادگاه، شکوائیه حاضر تقدیم می گردد.

لازم به ذکر است در پرونده مذکور با شماره … و شماره بایگانی …   تحقیقات مفصلی در شعبه 4 دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی انجام شده است و با اعطای نیابت به دادگاه کیفری یک استان … مشتکی عنهما احضار و فعلا با قرار وثیقه آزاد هستند، لذا از محضرعالی استدعا دارم جهت بهره برداری از نتیجه تحقیقات مذکور، پرونده مارالذکر را مطالبه بفرمایید.

نهایتا از محضرعالی استدعا دارم دستور بفرمایید مشتکی عنهما به اتهام سرقت مقرون به آزار از موکل مورد تعقیب قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/vmashadmin/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/vmashadmin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107